Novinky

24.prosince 2015
Vážení návštěvnící, přejeme Vám Veselé Vánoce a Šťastný nový rok, pevné zdraví a mnoho úspěchů.

26.září 2015
Vážení návštěvnící, byla aktualizována galerie, kdy byli přidání vodníci z poslední doby a jedna dřevořezba.

13.července 2015
Vážení návštěvnící, s radostí Vám oznamujeme, že zdravotní problémy se Dřevěnému dědku podařilo překonat a opět se pouští do výroby vodníku a jiných dřevěných výrobků. Jako první vlaštovku, lze ukázat dokončenou dvojici vodníků. Bohužel dřevo silně popraskalo, a tak byla dvojička nabarvena.

Vodnícká dvojice opraven

16.dubna 2015
Jak bylo slíbeno v předchozí novince, přidáváme na stránky vodníka po opravě. Jedná se o vodníka Dobronína, který zčernal a vrátil se tak zpět, do rodné dílny. Kde byl ošetřen a protože původní přírodní barvu již nešlo obnovit, byl vodník napuštěn zeleným bochemitem a posléze nalákován. Vodník je tak v nové podobě k dispozici.

25.března 2015
Vážení návštěvnící, děkujeme za Váš neutuchající zájem o výrobky Dřevěného dědka, velmi si Vašeho zájmu vážíme. Bohužel vzhledem k nedobrému zdravotnímu stavu Dřevěného dědka Vám tímto oznamujeme, že až do odvolání přerušuje výrobu jakýkoliv dřevěných výrobků. Na webu se postupně objeví několik výrobků, které jsou před dokončením a které budou případně k dispozici, nové však vznikat nebudou. Děkujeme za pochopení.

25.ledna 2015
Venku naplno panuje počasí všelijaké, ale Dřevěný dědek se činní počasí a zimním chmurám navzdory. Je tomu týden co dokončil dřevořezbu Sv.Huberta a to hned zatím v jeho největším podání cca 900 x 400 mm.Viz fotografie níže. Krakonoš

23.prosince 2014
Veselé Vánoce a šťastný nový rok Vám přeje Dřevěný dědek.

13.prosince 2014
I přes zdravotní potíže a úbytek sil se Dřevěný dědek nepustil svého koníčku a pokračuje v práci se dřevem, a i pomocí této záliby s nemocí úspěšně bojuje. A protože se blíží Vánoce, vyrobil Dřevěný dědek další malý betlémek se skromným osazenstvem, který můžete vidět na fotografii níže.

24.září 2014
Po delší odmlce jsou tady novinky týkající se tvorby Dřevěného dědka. Posledním zatím odevzdaným výrobkem byla 180 cm vysoká socha Krakonoše. Na fotografii níže můžete vidět hlavu této sochy. Další v tuto chvíli rozdělaným výrobkem je duo vodníků, "Děda a vnuk", které zatím čeká vlivem jiných okolností na dokončení, nicméně přinášime aspoň fotografii rozpracovaného výrobku.

KrakonošVodnici duo

28.července 2014
Skoro po měsíci je zde aktualizace, můžete se podívat na nového vodníka Bystrého, který je opravdový macek, měří cca 152 cm a váží cca 107 kg viz galerii vodníků. Zajímavosti je dřevěný klát neboli včelí úl, který Dřevěný dědek dokončil minulý týden a který již byl s úspěchem předán majiteli, jakožto dárek k narozeninám. Tento klát je k vidění v galerii ostatních výrobků nebo níže, kde si lze fotografii i zvětšit. Momentálně Dřevěnýdědek pracuje na 180 cm vysoké soše Krakonoše, mezitím si střihne nejednoho malého či většího vodníčka a tento týden i Betlém, protože Vánoce jsou vlastně už za malou chvíli.

klát Lev

29.června 2014
Po delší době je zde aktualizace, můžete se podívat na sochu Budhy v galerii soch nebo na dřevořezbu houbaře v galerii dřevořezeb. Taky jsou k vidění dva noví vodníci z poslední doby, kdy vodník Dobronín je zatím největším vytvořeným vodníkem viz galerie vodníků. Zajímavý je i vodník Jezdec, který jezdí na rybě.

vodník Jezdec

18.května 2014
V sobotu 17. května se Dřevěný dědek připojil ke kolektivu z města Studénky, který v rámci družby s městem Dabrowa Gornicza v Polsku, navštívil v tomto městě přehlídku folklórního umění DK ZĄBKOWICE. VII FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY 'Chlebem i solą, raz na ludowo'. Dřevěný dědek tak poprvé prezentoval své výrobky v zahraničí. "Touto cestou bych rád poděkoval za možnost zúčastnit se zájezdu, a polským hostitelům za vřelé a přátelské přijetí" - Dřevěný dědek

fotografie z návštěvy Polska  fotografie z návštěvy Polska FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

13.dubna 2014
V sekci galerie vodníků jsou k vidění dva noví vodníci, kteří vznikli za měsíc březen. Tento rok je zatím co do počtu výrobků rekordní, od začátku roku vzniklo 10 vodníků, 11. ten největší v těchto dnech získává svou podobu. Krom vodníků, vznikla i celá řada menších výrobků v podobě dřevěných pálek, figurek apod.. Zkrátka, Dřevěný dědek jede!

1.dubna 2014
S příchodem jara se Dřevěný dědek pouští do zatím největšího vodníka. Půjde o 160 cm velkého vodníka podle vzoru Ptáček. Z výroby by mělo vznikout časosběrné video, takže se můžete těšit. Stále je k dispozici socha pasáčka viz galerie soch.

2.března 2014
V sekci projekty jsou fotografie dokončeného vodníka, jehož vznik jste mohli sledovat.

22.února 2014
V sekci projekty jsou nové fotografie dokumentující vznik nového vodníka. Vodník Nedel byl přejmenován na vodníka Ptáčka viz galerie vodníků.

10.února 2014
V sekci projekty jsou nové fotografie dokumentující vznik nového vodníka.

5.února 2014
V sekci projekty můžete sledovat vznik nového vodníka.

4.února 2014
Vodník Hubík je nyní ihned k dispozici, viz galerie vodníků.

26.ledna 2014
Vodník Nedel je nyní ihned k dispozici, viz galerie vodníků.

13.ledna 2014
Začátkem roku si Dřevěný dědek vyzkoušel i klasickou truhlařinu - vyrobil židli s podobiznou jejího majitele viz galerie ostatních výrobků. Nicméně zjistil, že truhlařina není jeho šálek čaje a i nadále se bude soustřeďovat především na sochy vodníků.

24.prosince 2013
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2014 Vám přeje Dřevěný dědek. Děkuji za Vaši přízeň.

18.prosince 2013
Socha pasáčka je nyní k dispozici viz galerie soch.

15.prosince 2013
V galerii betlemů, přibyl slíbený betlém.

3.prosince 2013
V posledních měsících vzniklo několik vodníků, kteří všichni putovali do různých koutů republiky. Převážně pak do jižních Čech, kde se vyskytují, dá se říci, v hojném počtu.Jedno z posledních vodníků můžete vidět v galerii vodníků, je to vodník Bidlo. Minulý měsíc vznikl i pasáček ovcí, kterého můžete shlédnout v galerii soch. Protože se blíží Vánoce, nastává opět období betlémů, na jeden nový betlém se můžete těšit. Bude přidán během příštího týdne.

28.října 2013
Ve dnech 21.10. - 28.10. byl z technických důvodů mimo provoz e-mail drevenydedek@email.cz, pokud jste v této době zasílali Dřevěnému dědkovi e-mail, tak tento nebyl doručen. Zašlete jej prosím znova. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.října 2013
Dne 20. září byl Dřevěný dědek hostem TV Odra. K vidění zde.

17.září 2013
V galerii vodníků přibyl nový vodník - Vodník Duše, jenž je k dispozici.

2.září 2013
Ve dnech 5.9. - 22.10.2013 bude probíhat výstavka výrobků Dřevěného dědka. Výstavku lze navštívit v Městské knihovně Studénka (Arm. gen. L. Svobody 760, 742 13 Studénka) a to v rámci provozní doby knihovny. Všichni jste zváni.

15.června 2013
V minulých dnech dokončil Dřevěný dědek vodníka, jehož vznik jste mohli průběžně sledovat v sekci projekty. Nicméně tento vodník nebyl sám, během května/června vznikli i další vodníci a nejen oni. Některé z výrobků se, postupem času, objeví i v galerii. Prosba: Pokud víte o nějakém výhodném zdroji nebo sami disponujete lipovým dřevem délky 150-250cm, průměru 30-70cm, dejte prosím vědět na mail Dřevěného dědka, neb zásoby dřeva se povážlivě tenčí. Děkuji, Dřevěný dědek.

29.dubna 2013
Protože nám naplno vypuklo jaro, pouští se Dřevěný dědek opět do práce a již stihl vyrobit prvního vodníka, jenž je k vidění v galerii vodníků, vznik dalšího vodníka můžete sledovat v sekci projekty.

5.února 2013
Dřevěný dědek nyní, krom vyřezávání, roztáčí i soustruh na dřevo. Podívejte se, co zajímavého vyrobil - galerie ostatních výrobků. Dále přibyla jedna nová dřevořezba čerta viz galerie dřevořezeb.

24.ledna 2013
Přidány nové výrobky do galerie dřevořezeb a také jedna socha do galerie soch, kterou vytvořil jeden z učedníků Dřevěného dědka.

16.října 2012
Přidána nová galerie, galerie plastik.

1.října 2012
Do galerie Betlémů přidán nový Betlém.

18.září 2012
Aktualizace stránek, nová galerie.

14.srpna 2012
Stránky přesunuty na novou adresu.

13.července 2012
Nové foto z výroby vodníka, v sekci projekty vodník 6/2012 již dokončen - brzy budete moc sledovat vznik dalšího díla.

9.července 2012
Nové foto z výroby vodníka, v sekci projekty.

8.července 2012
Nové foto z výroby vodníka, v sekci projekty.

5.července 2012
Proběhla aktualizace webu.

28.června 2012
Aktualizace webu - můžete sledovat vznik nového vodníka v sekci projekty, fotky budou přidávany tak jak bude vodník vznikat.

26.února 2012
Proběhla aktualizace webu a galerie.

29.října 2011
Proběhla aktualizace galerie.

12.července 2011
Proběhla aktualizace projektů a galerie.

29.října 2011
Proběhla aktualizace galerie.

12.července 2011
Proběhla aktualizace projektů a galerie.

8.května 2011
Spuštění webu.

Zpět

Novinky

29.ledna 2016
Vážení návštěvnící, bohužel Vám musím oznamit smutnou zprávu, PeadDr. Zbyněk Knop alias Dřevěný Dědek již není mezi živými. Skonal ve středu 27.1.2016 po těžké nemoci, která mu ale, jak jste mohli sledovat i na těchto stránkách, nevzala do poslední chvíle elán do života. Věnujte mu tedy prosím, Vy kteří jste jej skrze jeho díla poznali, tichou vzpomínku. Děkuje, jménem zarmoucené rodiny, vnuk Martin.