Projekty

Zde máte možnost sledovat cestu od nápadu k samotnému hotovému řezbářskému výrobku. Postupně se tu budou objevovat různé projekty, nyní tři vodníci. Prvotní nápad je většinou nejdříve zachycen tužkou jako skica, následuje výběr vhodného dřeva. A pak už následuje jen samotná práce se dřevem.

Můžete se v tuto chvíli podívat jak vzniká dřevěný vodník (hastrman), od nápadu k výběru dřeva až ke konečnému dílu. Fotky budou přidávany tak, jak bude vodník postupně vznikat či jak postupně vznikal v případě již dokončených projektů. K dispozici jsou tři projekty, z nichž první je právě v realizaci:

Vodník 0202/2014  Vodník 0104/2013 Vodník 6/2012


Vodník 0202/2014 - vzor Kebule

5.2.2014

Na prvním místě je nápad či v tomto případě konkrétní požadavek, potom většinou následuje skica, v tomto případě je skice přeskočena, neb tento vodník bude podobný vodníkovi Kebule, kterého můžete vidět v galerii vodníků . Pro tohoto vodníka byl zvolen lipový špalek vysoký cca 108 cm s průměrem cca 40 cm. V této fázi se rýsují hrubé obrysy, které jsou vyznačeny tužkou. Používá se převážně motorová pila a velké dláto, kterým se odsekávají pilou nařezané kusy.

10.2.2013

Dřevěný dědek postupuje z vrchu dolů a zezadu dopředu. Takže už je vidět klobouk a pomalu se rýsují zadní partie vodníka.

22.2.2014

Práce na zádech je skoro hotová, hlavní činnost se teď přemísťuje dopředu, kde už jsou vyrýsovany ruce, včetně hrníčku na dušičky.

2.3.2014

Vodník je dokončen, jako finální povrchová úprava je použit lodní lak, který vodníkovi dodá patřičný lesk.

Nahoru

Novinky

29.ledna 2016
Vážení návštěvnící, bohužel Vám musím oznamit smutnou zprávu, PeadDr. Zbyněk Knop alias Dřevěný Dědek již není mezi živými. Skonal ve středu 27.1.2016 po těžké nemoci, která mu ale, jak jste mohli sledovat i na těchto stránkách, nevzala do poslední chvíle elán do života. Věnujte mu tedy prosím, Vy kteří jste jej skrze jeho díla poznali, tichou vzpomínku. Děkuje, jménem zarmoucené rodiny, vnuk Martin.